Category: Futboll

Manchester City marshon drejt titullit kampion, mposht Newcastlen (Video)

Sulmuesi argjentinas Sergio Aguero ka bërë një performancë mbresëlënëse duke kompletuar het-trikun për t’ia siguruar Manchester Cityt fitoren në

Read More...

Arsenal fitore me “poker” pa Sançez, Junajtid i falet Marsial (Video)

Arsenal di të fitojë edhe pa Aleksis Saçez. “Topçinjtë” fituan me rezultatin 4-1 ndaj skuadrës së Kristal Palas. Skuadra

Read More...

Hysaj është lojtari i gjashtë me klauzolën më të lartë në Serie A

Transferimi i Neymarit te Paris Saint Germaini, me francezët që paguan 222 milionë euro për ta marrë nga Barcelona,

Read More...

Forbes shpall listën e futbollistëve më të pasur: Ronaldo apo Messi?

Biznes magazina e njohur amerikane Forbes, ka shpallur listën e 20-të futbollistëve më të pasur për vitin 2017-të. Pra

Read More...

Klauzolat më të larta në Serinë A, një shqiptar në listë (Foto)

Në Serinë A nuk ka klauzola lëshimi të detyrueshme për futbollistët, por disa prej tyre kanë kërkuar që klubet

Read More...

U vra për një autogol në Botëror, arrestohet pas 24 vitesh urdhëruesi (Foto)

Pas 24 vitesh është arrestuar urdhëruesi i vrasjes së Andres Escobar më 2 korrik 1994, 5 ditë nga eliminimi

Read More...

Renditja e FIFA-s: Kosova pëson rënie, Shqipëria ngjitet për dy vende

Kombëtarja e Kosovës në futboll e ka humbur një vend në renditjen e FIFA-s, ndërkohë që ajo e Shqipërisë

Read More...

Neymar – Hazard – Lewandowski, treshja bombë që zëvëndëson BBC-në

Real Madridi po kalon nëpër një fazë të tranzicionit dhe natyrisht se do të ketë transferime qysh gjatë kësaj

Read More...

Fitimet shokuese të agjentëve të futbollistëve

Agjentët e futbollistëve janë konsideruar shpeshherë nga trajnerët si e keqja më e madhe e sportit më popullor në

Read More...

Me shumë vështirësi dhe pas penalltive, Chelsea vazhdon tutje në Kupën FA (Video)

Chelsea është kualifikuar në raundin e katërt të Kupës FA pasi eliminoi Norwich Cityn pas ekzekutimit të penalltive. Ndeshja

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com