Category: Sporte Tjera

Tjetër goditje nga Serbia për sportin e Kosovës, kësaj radhe në boks

Federata e Boksit Profesionist të Kosovës nuk do të marrë pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të EBU-së që do

Read More...

Shqiptarja kampione e Ballkanit në “Kick Box”

Sportistët shqiptarë përherë e më shumë po shkëlqejnë në disiplinat e forcës. Kombëtarja shqiptare ka arritur rezultate mjaft të

Read More...

Shqiptari me plis në kokë dhe më këngë shqipe futet në ring, e shkatërron maqedonin për…(Video)

Sazan Kimbo, kikboksieri i njohur shqiptar ka mposhtur maqedonin, Aleksandar Dimovski qysh në raundin e parë, duke shënuar fitorën

Read More...

KOK-u: Qeveria e Serbisë ia doli të ndalë karateistët në kufi, por nuk do të mund ta shuajë ëndrrën e tyre olimpike

Komiteti Olimpik i Kosovës (KOK) e ka pritur me shqetësim të madh ndaljen në kufi të delegacionit të karatesë

Read More...

Federata e Karatesë së Serbisë këmbëngul: Kosova nuk do të prezantohet si shtet në Kampionatin Evropian

“Ne jemi të bindur se karateistët nga Kosova do të mbeten vetëm – sportistë dhe do të garojnë për

Read More...

Më 8 Qershor Florian Marku ndeshet në Tiranë, kundershtari një Serb, “do e mund Florianin”

Me 8 Qershor 2018 Kampioni Florian Marku do te ndeshet ne Tirane ne “Pallatin e sportit Asllan Rusi” ne

Read More...

Bellew e mposht Hayen me nokaut

Tony Bellew ka dalë sërish triumfues përballë David Haye duke e mposhtur me nokaut pas pesë raundesh në O2

Read More...

Shqiptarja kampione në Serbi

Edhe pse është vetëm 13 vjeç, Ermelinda Kadiu është shpallur kampione e Ballkanit në karate për peshën nën 39

Read More...

Garuesi nga Kenia fiton gjysmëmaratonën “Prishtina 2018”

  Gjysmë-maratonën “Prishtina 2018” e ka fituar vrapuesi nga Kenya, Abel Kibet Rop i cili në shtegun 21 kilometra,

Read More...

Dueli mes Wilder-Joshuas, humbësi fiton 50 milionë dollarë

Kampioni i botës në peshat e rënda në kategoritë IBF, WBA dhe WBO, Anthony Joshua ka marrë një ofertë

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com