Category: Tech

Misioni i fundit, NASA në kërkim të botëve aliene

Nëse tekat e motit dhe shkenca nuk do të ndërhyjnë, kërkimi më ambicioz për botë aliene përreth yjeve më

Read More...

Mesazhet që asnjëherë s’duhet t’ia dërgoni të tjerëve!

Ekspertët vazhdojnë edhe ju këshillojnë në lidhje me mesazhet që kurrë nuk duhet t’i dërgoni të tjerëve. Janë specifikisht

Read More...

Studiuesit japin alarmin. Përdorimi i telefonit në timon po rritet frikshëm

Numri i personave që po përdorin telefonat e tyre në timon po shënon rritje dhe për periudha më të

Read More...

Keni probleme me memorien e Iphone-t tuaj? Ja zgjidhja

Gjëja që shqetëson më shumë përdoruesit e Iphone dhe Apple është memoria e pajisjes. Paçka se iCloud-I ofron 5GB falas e

Read More...

Robotët ‘kërcënojnë’ njerëzit, do të zënë 800 milionë vende pune deri në 2030

Deri në 800 milionë punëtorë në të gjithë botën do të humbasin vendin e tyre të punës deri në

Read More...

Ndoshta nuk i dinit! Disa fakte mbi “Air Force One” që do t’iu habisin (Foto)

Nëse përmendim “Air Force One”, shumëkush prej nesh di të përgjigjet me të parën se bëhet fjalë për avionin

Read More...

Braktisja e Facebook-ut redukton nivelin e stresit, studimi i fundit e tregon këtë

Nuk është një numër i vogël i njerëzve që konsiderojnë një braktisje të plotë të Facebook-ut, duke fshirë heqjen

Read More...

Kufjet që lexojnë trurin do flasin për ne pa hapur gojën

Paisja, e cila lexon mendimet në trurin tuaj është e aftë t’i përpunojë ato dhe të flasë për ju

Read More...

Nëse mendoni se e keni fshirë historikun në celularin tuaj, e keni gabim

Pas skandalit të madh të Cambridge Analytica kundrejtgjigandit Facebook, shumë çështje të privatësisë sonë në komunikimin virtual u vendosën në

Read More...

A e dini se cilat janë 20 faqet më të mëdha shqiptare në Facebook

A e dini se cilat jane faqet me te ndjekura ne Shqiperi? Ermal Mamaqi – 2 069 021 fansa+3 vënde JETA OSH QEF

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com