Category: Tech

Facebook luftë të hapur kundër Fake-News, hap qendrën gjigante

Fake News është tashmë një nga problematikat kryesore lidhur me mediat, madje viti i kaluar u konsiderua si viti i Fake News. Facebook pritet

Read More...

Të kamufluar si “hacker”-a të ISIS, ishin rusët që kërcënuan gratë e ushtarëve amerikanë

Bashkëshortja e një ushtaraku, Angela Ricketts ishte zhytur në vaskë në shtëpinë e saj në Kolorado, duke shfletuar disa

Read More...

Si Facebook-u, edhe në Instagram tani mund të shkarkoni të dhënat

Tani edhe në Instagram mund të shkarkoni të gjithë të dhënat që ju kenio shpërndarë. Mjafton të rregjistroni adresën tuaj të postës elektronike dhe Instagram do t’ju

Read More...

NASA me mision të ri në planetin Mars

Misioni më i fundit i NASA-s drejt një planeti tjetër niset të shtunën, një udhëtim 7-mujor për të çuar

Read More...

Kjo është makina më e shtrenjtë në botë!

Makina në foton më sipër është makina më e shtrenjtë në botë. Ajo vlen 1.9 milion euro. Bugatti Veyron Super ka 1200

Read More...

Turistë në hapësirë, vjen suksesi i parë (Foto)

“Blue Origin”, kompania e themeluesit të Amazon, Jeff Bezos, ka testuar me sukses lëshimin e tetë të raketës së

Read More...

Kinë, policia përdor identifikuesin e fytyrës në rrugë

Në jo pak raste përdoret steorotipi që të gjithë aziatikët janë njësoj, por nëse këtë e thotë një kaukazian,

Read More...

Kujdes! Nëse bëni këto 6 gjëra, Facebook do t’ju mbyllë llogarinë

Platforma Facebook ka zbuluar standardet, të cilat nëse shkelen do ju bllokojnë profilin. 1-Postimi i cdo lloj përmbajtjeje me qëllim të dhunshëm ose

Read More...

Kanadaja investon për modelin e ri të radarëve, kap edhe avionët “fantazmë”

Qeveria kanadeze ka investuar 2.7 milionë dollarë për zhvillimin e një modeli të ri radarësh, që do të përditësonte

Read More...

Ju ka humbur celulari por është pa zile? Mësoni mënyrën e thjeshtë për ta gjetur

Besoj se ju ka ndodhur ta keni lënë ceularin diku dhe të mos mbani mend se ku e keni lënë. Mua më ndodh

Read More...

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com