Celina ia siguron fitoren Ipswichit me një gol të jashtëzakonshëm

In Futboll, Sport

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Besrant Celina, i ka ndihmuar skuadrës së vet, Ipswichit, të shënojë fitore kundër Leeds në një ndeshje të Championshipit.

Celina mori topin të vija anësore e mesit të fushës dhe goditi nga një largësi prej afro 30 metra për ta bombarduar portën e mysafirëve,

Ky gol i mjaftoi Ipswichit për t’i arkëtuar tri pikë në këtë ndeshje.

Pas javës së 27-të, Ipswich gjendet në vendin e 12 me 39 pikë në Championship, nivelin e dytë të futbollit anglez.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com