Chelsea përmbysje spektakolare ndaj Southamptonit , 3 gola në 8 minuta (Video)

In Futboll, Sport

Chelsea ka marrë një fitore spektakolare në transfertë me rezultatin 2-3 ndaj Southamptonit në javën e 32-të. Vendasit shënuan dy herë me Tadiç dhe Bednarek, por skuadra e Antonio Kontes ka përmbysur gjithçka në pjesën e dytë me 3 gola brenda 8 minutash

Olivier Giroud shënoi një dopietë, ndërsa mes dy golave të tij shënoi edhe kapiteni i londinezëve, Eden Hazard. Me këtë 3-pikësh, Çelsi shkon në kuotën e 60 pikëve, në vendin e 5-të të renditjes. Totenhemi dhe Liverpuli mbeten 7 pikë larg Bluve të Londrës.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider