Çudira nga Gjermania / Ekipet në dhomat e zhveshjeve, gjyqtari jep penallti (Video)

In Futboll, Sport

 

Një episode i pabesueshëm ka ndodhur në Gjermani. Gjatë ndeshjes së Bundesligës ka ndodhur situata më kaotike e historisë së futbollit gjerman. Fajin për këtë gjë e ka “VAR”, pasi arbitrat ende nuk janë mësuar që ta përdorin si duhet.

Mainz protestoi për penallti pak përpara se të përfundonte pjesa e parë, me rezultatin që ishte 0-0. Të dyja skuadrat u futën në dhomat e zhveshjes pas vërshëllimës së arbitrit, por janë rikthyer pasi arbitri është konsultuar për disa minuta me “VAR”.

Lojtarët e Freiburg dolën për të goditur 11-metërshin,  një episod që ndodhi 7 minuta pas mbarimit të pjesës së parë.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider

Read More...

Hudhrat e Njoma Si Mrekulli Pranverore – Vlerat Për Shëndetin

Hudhrat e njoma paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Nga marsi në maj, kjo është periudha e tyre. E ndërsa shumë

Read More...

Një pilote seksi si Angelina Jolie

Angelina Jolie është pjesë e dokumentarit “Mbretëresha e planetit të gjelbër” dhe është filmuar duke pilotuar një aeroplan. Ylli

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com