Doni të humbni peshë? Çaji duhet pirë kështu

In Shendeti

Dihet se çaji i ngrohtë ndihmon për heqjen e kilogramëve të tepërt, por shkencëtarët zviceranë kanë zbuluar se çaji i ftohtë është edhe më efektiv për këtë qëllim.

Sipas tyre, çaji bimor djeg dyfish kalori kur konsumohet i ftohtë.
Përfundimi ka ardhur pas një studimi të kërkuesve shkencorë të Universitetit të Friburgut.

Ky studim i shtohet shumë të tjerëve që kanë treguar se çaji është i mirë për shëndetin.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com