Doni të ikni me pushime? Zbuloni destinacionet më të lira në Evropë

In Jetë/Stil

Kostoja e udhëtimit është një faktor kryesor në planifikimin e çdo udhëtimi, sidomos kur bëhet fjalë për qytetet e ndryshme të Evropës.

Sipas një studimi të ‘City Costs Barometer 2018’, Evropa Lindore ofron destinacionet më të lira për të kaluar një fundjavë ndryshe duke ofruar edhe pamje magjepsëse. Krakova në Poloni është vendi i parë ku mund të kaloni një fundjavë me vetëm 235 dollarë.

Më poshtë janë 10 destiancionet me kosto të përballueshme ku mund të kaloni një fundjavë:

1. Kraków, Polonia: 235 $
2. Vilnius, Lituani: 236 $
3. Riga, Letoni: 245 $
4. Varshava, Poloni: 257 $
5. Budapest, Hungaria: 261 $
6. Moska, Rusi: 284 $
7. Pragë, Republika Çeke: 284 $
8. Athina, Greqi: 285 $
9. Lisbona, Portugalia: 297 $
10. Lille, Francë: 297 $.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com