Ekipi i Dortmundit helmohet me qebapë

In Futboll, Sport

Borussia Dortmundi raportohet se do të ketë mungesa të shumta ndaj Wolsburgut pasi një numër i lojtarëve është helmuar me qebapë.

Roman Burki, Roman Weidenfeller, Marc Bartra, Christian Pulisic, Omer Toprak, Jacob Larsen, Nuri Sahin, Dominik Reimann dhe Andre Schurrle janë lojtarët e helmuar.

Lojtarët e Dortmundit u është dhënë leja që të ushqehen me qebapë pule në Marbella, derisa gazeta gjermane “Bild” raporton se nëntë lojtarë kanë dhimbje të barkut.

Edhe pse janë të helmuar, Dortmundi shpreson që një pjesë e lojtarëve të jenë të gatshëm për ndeshjen e së dielës.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com