Eliza Hoxha: Serbia po kthen censurën e viteve të 90-ta

In Kosova, Lajme

Artistja kosovare, Eliza Hoxha të mërkurën është ndaluar nga policia serbe ne pikën kufitare në Merdare.

Hoxhës i janë kontrolluar dhe ndaluar disa piktura të cilat po i barte me vete për festivalin ‘Mirdita/Dobardan’ që do të mbahet në Beograd.

Ajo ka reaguar përmes një postimi në facebook duke thënë se realitetin nuk mund ta ndryshojnë me ndalje të fotografive.

Më poshtë mund të gjenit të plotë reagimin e artistes.

 

Për këtë ndalesë ka reaguar edhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj.

Haradinaj përmes një postimi në facebook ka shkruar se e autoritet serbe po i rrënojnë edhe ato pak mundësi për vendosjen e një komunikimi normal.

‘Artistët dhe të rinjtë nga Kosova po i nënshtrohen bastisjes së rreptë në kufi me Serbinë, ku policia serbe ua ka bërë me dije se dy ekspozita nuk do të lejohen për shkak të përmbajtjeve artistike të tyre’, ka shkruar ndër të tjera Haradinaj.

Më poshtë mund të gjeni të plotë postimin e tij.

 

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com