Ermal Meta, mesazh gazetarëve shqiptarë: Mos spekuloni mbi jetën time. Kur thashë “bastard”…

In Jetë/Stil

Kantautori Ermal Meta, i cili u shpall fitues i Sanremos në Itali, ka postuar sot një mesazh të rëndësishëm për gazetarët shqiptarë.

Kantautori u kërkon gazetarëve që të mos spekulojnë mbi jetën e tij private. Ai thekson se kur në një intervistë ka përmendur fjalën “bastard”, nuk ka thënë asnjë emër.

Mediat shqiptare kishin aluduar se ai i referohej babait me fjalën “bastard” për shkak  se ai kishte qenë i dhunshëm në raport me të birin.

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekuloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmendjen.

Ermal Meta

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com