Ermal Meta, mesazh gazetarëve shqiptarë: Mos spekuloni mbi jetën time. Kur thashë “bastard”…

In Jetë/Stil

Kantautori Ermal Meta, i cili u shpall fitues i Sanremos në Itali, ka postuar sot një mesazh të rëndësishëm për gazetarët shqiptarë.

Kantautori u kërkon gazetarëve që të mos spekulojnë mbi jetën e tij private. Ai thekson se kur në një intervistë ka përmendur fjalën “bastard”, nuk ka thënë asnjë emër.

Mediat shqiptare kishin aluduar se ai i referohej babait me fjalën “bastard” për shkak  se ai kishte qenë i dhunshëm në raport me të birin.

Mesazh për të gjithë gazetarët shqiptarë:

Mos spekuloni mbi jetën time, ju nuk dini asgjë nga jeta ime. Kur në atë intervistë përdora fjalën “bastard” nuk thash asnjë emër. Mos e shtoni ju atë emër sepse gaboni rëndë jo vetëm me mua por edhe me familjen e personit për të cilin po shkruani ose po flisni.

Kënga që fitoi festivalin e Sanremos është kundër terrorizmit, asgjë më shumë. Shpresoj mos te lexoj më gjëra të tilla.

Falemnderit për vëmendjen.

Ermal Meta

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com