Eurovizioni Kuq e Zi: 3 shqiptarë në garë!

In Jetë/Stil

Kënga “Mall” e Eugent Bushpepës u shpall fituese në Festivalin e 56 të Këngës në RTSH. Ajo mbajti kokë e këmbë vulën e artistit, i cili ishte tekstshkruajtësi i këngës dhe u komentua për mirë në forumet e Eurosong-ut gjithashtu.

Përpos Eugentit, një tjetër shqiptar do të prekë skenën e Eurovizionit në Portugali. Ermal Meta dhe Fabrizo Moro u shpallën fitues të Sanremo 2018 me këngën “Non mi avete fatto niente”.

Jo 2, por 3! Përfaqësuesja e Qipros është këngëtarja e njohur Eleni Foureira, që ma parë e ka mohuar origjinën për shkak të frikës nga paragjykimet. Por për mediat greke dhe jo vetëm, është pranuar tanimë se ajo është larguar në moshën 1 vjeçare nga Shqipëria.

Shqiptarët janë duke shkëlqyer kudo! Ne normalisht bëjmë tifo për atë që na përfaqëson, por edhe nëse fitorja do ndahet midis këtyre tre shteteve, një shqiptar e rrëmbeu kupën gjithsesi.

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com