Fisnik Ismaili sërish i del në mbrojtje Dërgutit, e quan Kurtin burrë të keq

In Kosova, Lajme

Deputeti i Partisë Social Demokrate, Fisnik Ismaili ka publikuar një fotografi në profilin e tij në “Facebook” me bashkëpartiaken, Aida Dërgutin.

Mirëpo ky postim i kësaj fotoj, ngjalli reagime të shumta nga aktivistë të Lëvizjes “Vetëvendosje”. Këta të fundit e quajtën atë “ tradhtare”.

Ndërsa, Fisi iu kundërpërgjigjë duke iu thënë se kryetari i VV-së, Albin Kurti, është ai “burri i keq” që s’po din të ndalohet së merruri me PSD-në.

“Aidës i takon me folë për atë punë. Jo mue. Unë e di shumë saktë, por nuk flas pa folë Aida. Edhe jo, një grue e mirë si Aida, nuk flet as mbasi të ndahet. Duron duron, e dikur veç del. Tash mbasi ka dalë, hala po duron, e s’po don me folë. A e din pse? Së është njeri i dinjitetshëm. Njeri me vlerë. Sepse s’bjen në nivel të burrit të keq, që hala, qe 6 muej, s’po ndalet tuj folë keq”, ka shkruar ai.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com