Fitore e merituar e Kosovës U-19 kundër Sllovakisë

In Futboll, Sport

Kombëtarja e Kosovës U-19, ka shënuar fitore të merituar kundër Sllovakisë në kuadër të rrethit elitë për Kampionatin Evropian Finlanda 2018.

Djelmoshat e Ramiz Krasniqit pas një angazhimi të madh kanë shënuar fitore me rezultatin 2:1.

Golat i kanë shënuar Kryeziu në minutën e 29-të dhe Salihu në të 54, ndërsa sllovakët shënuan golin e vetëm në minutën e 90-të.

Me këtë fitore Kosova rënditet në pozitën e 3-të me tre pikë të tubuara.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com