Formacionet zyrtare: Reali favorit, Bayernit i nevojitet mrekullia

In Futboll, Sport

Real Madridi dhe Bayern Munichu zhvillojnë ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve.

Takimi i parë i zhvilluar në Allianz Arena përfundoi me fitoren e skuadrës spanjolle me rezultat 2-1, ndërsa ndeshja kthyese zhvillohet në Santiago Bernabeu.

Real Madrid C.F. ⚽️

@realmadrid

🙌 ¡DÍA DE PARTIDO! 🙌
🆚 @FCBayernES
🏟 Santiago Bernabéu
⏰ 20h45
🏆 Semifinales de Champions (vuelta)
#⃣

Nikoqirët janë favoritë për t’u kualifikuar në finale duke qenë se e kanë epërsinë e rezultatit dhe epërsinë e terrenit.

Nga ana tjetër, mysafirëve iu nevojitet të bëjnë diçka të jashtëzakonshme për t’i ndryshuar gjërat.

Pritet të shihet cili do të jetë reagimi i trajnerit të bavarezëve, Jupp Heynckes, kundrejt taktikave të strategut të Los Blancos, Zinedine Zidane.

Formacioni zyrtar i Real Madridit: Keylor Navas, Lucas Vazquez, Sergio Ramos, Varane, Marcelo, Kovacic, Kroos, Modric, Asensio, Cristiano Ronaldo, Benzema.

Formacioni zyrtar i Bayern Munichut: Ulreich, Kimmich, Sule, Hummels, Alaba, Tolisso, Thiago, Muller, James, Ribery, Lewandowski.

Finalisti tjetër do të vendoset ndërmjet Romës dhe Liverpoolit në ndeshjen e të mërkurës mbrëma në Stadio Olimpico.

FC Bayern München

@FCBayern

In Madrid!
In München!
Im Stadion!
Vor dem TV!
ALLE GEMEINSAM! 👊

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com