Gjenerali rus bën paralajmërimin: Rusia nuk humbet kurrë, ja cili është plani i Putin

In Bota, Lajme

Për shkak se Rusia po “mbetet prapa” SHBA-së sa i përket fuqisë ushtarake, Putin do të preferonte më tepër një sulm bërthamor, sesa të pranonte humbjen në fushën e betejës.

Kështu tha një ish-gjeneral sovjetik, raporton Daily Star, i cili ka paralajmëruar se konflikti berthamor midis Rusisë dhe SHBA është “i pashmangshëm”, sepse Vladimir Putin kurrë nuk do të “pranojë asnjë lloj humbjeje”.

Buzhinski, i cili u bashkua me forcat e armatosura të Bashkimit Sovjetik më 1968, tha se ballafaqimi gjithnjë e më i ashpër mes Rusisë dhe SHBA është “më i keq se Lufta e Ftohtë”.

“Rusia nuk do të pranojë asnjë lloj humbjeje, prandaj përfshirja e armëve bërthamore është e pashmangshme”, tha ai për Channel 4 News.

Komentet e tij tronditëse vijnë në mes të situates se tensionuar, pas sulmit te SHBA dhe aleateve ne Siri, per te cilin Putin eshte deklaruar prere kunder.

Buzhinski, një veteran prej 16 vjetësh me Shtabin e Përgjithshëm të Rusisë, tha se situata ka arritur një fazë të paparashikueshme ku tensionet mund të përshkallëzohen në mënyrë të rrezikshme.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider

Read More...

Hudhrat e Njoma Si Mrekulli Pranverore – Vlerat Për Shëndetin

Hudhrat e njoma paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Nga marsi në maj, kjo është periudha e tyre. E ndërsa shumë

Read More...

Një pilote seksi si Angelina Jolie

Angelina Jolie është pjesë e dokumentarit “Mbretëresha e planetit të gjelbër” dhe është filmuar duke pilotuar një aeroplan. Ylli

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com