Goli i Bale më i bukuri, por jo ai me gërshërë në finale (Video)

In Futboll, Sport

Me anë të votimeve në uefa.com është përzgjedhur goli më i bukur i këtij sezoni të Ligës së Kampionëve.

Liga e Kampionëve ka përfunduar javën e kaluar me fitoren e Real Madrid ndaj Liverpool.

Kur të gjithë prisnin që çmimin ta fitonte goli me gërshërë i Cristianos ndaj Juventusit apo ai i uellsianit Gareth Bale në finalen e madhe, kjo nuk ka ndodhur.

Goli më i bukur është zgjedhur i Bale, por ai i shënuar ndaj Borussia Dortmundit.

Sulmuesi i Realit shënoi fluturimthi në “Signal Iduna Park” në fazën e grupeve. Ky gol mori 19% të votave.

Goli i Cristianos përfundoi në vendin e dytë, ndërsa ai i Bale në të tretin. /Telegrafi/

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com