Haliti e quan gënjeshtër deklaratën e Anton Qunit për marrjen e 8 milionë markave (Video)

In Kosova, Lajme

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës nga radhët e PDK-së, Xhavit Haliti, ka reaguar ndaj deklaratës së deputetit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, i cili ka akuzuar Halitin se ka marrë 8 milionë marka nga ish-ministri i Mbrojtjes, Ahmet Krasniqi.

Haliti gjatë seancës së sotme të Kuvendit nga karrigia e kryetarit të Kuvendit, e ka quajtur gënjeshtër deklaratën e Qunit.

“Ju keni gënjyer në Kuvend, edhe të gjithë shokët tu”, ka thënë Haliti.

Ai i ka thënë Qunit se nëse mund ta vërtetojë se i ka marrë këto para, do të jap dorëheqje nga pozita e nënkryetarit të Kuvendit qysh tani.

Po ashtu Haliti i ka thënë deputetit Qunit se nuk ka informata lidhur me zhvillimet e asaj kohe.

Ndërsa deputeti i LDK-së, Anton Quni, ka thënë se do t’i sigurojë faktet lidhur me deklaratën për marrjen e 8 milionë markave nga Xhavit Haliti.

Anton Quni, mbrëmë në emisionin “Pressing” të “T7”, ka thënë se Haliti gjatë verës së vitit 1998, kishte marrë 8 milionë marka nga Qeveria e Bujar Bukoshit, saktësisht nga Ministri i Mbrojtjes, Ahmet Krasniqi.

 

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com