Haradinaj për vizitën në SHBA: Kemi marrë mesazh të fuqishëm nga SHBA për përkrahjen e Kosovës

In Kosova, Lajme

Në mbledhjen e njëzetenëntë të qeverisë së Kosovës, mes të tjerash Haradinaj ka treguar lidhur me vizitën e tij në SHBA.
Ai ka thënë për kabinetin qeveritar se delegacioni nga Kosova ka pasur takime të rëndësishme, dhe ka marrë mesazhe se SHBA do të mbështet Kosovën që të ecë përpara.

“Kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar kabinetin qeveritar për vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilën e ka vlerësuar të suksesshme. Delegacioni i Kosovës ka pasur takime të rëndësishme dhe ka marr një mesazh të fuqishëm të autoriteteve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës se do të vazhdojë përkrahja dhe mbështetja e ecjes së Kosovës përpara”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit.

You may also read!

Humbet Atletico Madrid, Barcelona një fitore larg titullit

Atletico Madrid ka humbur sot në Real Sociadad duke ja rregulluar Barcelonës rrugën që ata qysh në ndeshjen e

Read More...

Tahiri: Vetëvendosje angazhohet për rrënimin e shtetit

Ish-ministrja për Dialog, Edita Tahiri, ka hedhur akuza të forta në drejtim të lëvizjes Vetëvendosje. Në televizionin publik, Tahiri

Read More...

Vjen reagimi i parë nga BE, pas sharjeve dhe përdhosjes së flamurit kroat nga Shesheli

Komisioni Evropian kritikoi të enjten një incident në Serbi, në të cilin ligjvënësi ultranacionalist serb, Vojisllav Sheshel, ka përdhosur

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com