Haradinaj për vizitën në SHBA: Kemi marrë mesazh të fuqishëm nga SHBA për përkrahjen e Kosovës

In Kosova, Lajme

Në mbledhjen e njëzetenëntë të qeverisë së Kosovës, mes të tjerash Haradinaj ka treguar lidhur me vizitën e tij në SHBA.
Ai ka thënë për kabinetin qeveritar se delegacioni nga Kosova ka pasur takime të rëndësishme, dhe ka marrë mesazhe se SHBA do të mbështet Kosovën që të ecë përpara.

“Kryeministri Ramush Haradinaj, ka njoftuar kabinetin qeveritar për vizitën në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, të cilën e ka vlerësuar të suksesshme. Delegacioni i Kosovës ka pasur takime të rëndësishme dhe ka marr një mesazh të fuqishëm të autoriteteve të Shteteve të Bashkuara të Amerikës se do të vazhdojë përkrahja dhe mbështetja e ecjes së Kosovës përpara”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Zyra e Kryeministrit.

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com