Haradinaj: Realizimi i ëndrrave të fëmijëve, është sukses suprem i shtetit

In Kosova, Lajme

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka uruar të gjithë fëmijët në ditën ndërkombëtare të tyre.

Haradianaj i ka pritur në qeveri një grup të fëmijëve para të cilëve është zotuar për përkujdesje e siguri, dhe mbrojtje nga abuzimi  e dhuna.

I pari i Qeverisë ka theksuar se realizimi i ëndrrave dhe shpresave të fëmijëve është suksesi suprem  si shoqëri e shtet.

“Fëmijët janë motivi i të gjitha përpjekjeve tona jetësore. Realizimi i ëndrrave dhe shpresave të tyre është suksesi suprem i yni si shoqëri e shtet.

Detyrë e jona e përbashkët është të sigurojmë që ata të jenë të edukuar mirë, të lirë e të sigurtë dhe t’i mbrojmë nga çdo lloj abuzimi e dhune. Qeveria e Kosovës është e përkushtuar të jetë në mbrojtje të plotë të të drejtave të fëmijëve.

Gëzuar Dita Ndërkombëtare e Fëmijëve!”

RH

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com