Hoxha flet për dorëzimin e UÇK në Maqedoni dhe Gylenistët

In Lajme, Rajoni

Kosova mbi gjithe interesave jo interesi i rrogedhenesit

 

Xhezair Shaqiri

Nga Kosova viteve te fundit iu dorezuan dhjetra Komandant e ushtar te UCK shtetit Maqedonas.
Disa prej tyre vuajn denime te perjetshem e kush me decenie te denuar nga padrejtesia Maqedone dhe as qe qau kush bile me lot, e tani Kosova i dorzoi Turqise disa persona dhe ja lotet e krokodillit u shfaqen me te madhe neper media keto ditë.
Analist , gazetar, politikan, klerik katolik, individ, etj
Unë nuk mund te futem ne tema madhore te interesave strategjike te Kosoves sepse kam munges te infove ne marrveshje ndershtetrore qe kan firmosur politikanet Kosovar me shtetin Turk por kur vereje se gjithe ata te cilet jane larg interesit te Kosoves dhe marin rroga te majme nga shtetet tjera kush si gazeter kush si analist e klerik fetar te njohur si kritikues te UÇK dhe Turkut e sod me lotet e Krokodillit qajn per shtetas Turq , me vjen te vjellurit nga lotet e tyre.
Gazetar dhe analist te financuar me media elektronike nga shtete tjera te cilen vite me radhe mbjellin vren dhe perqarje mes Shqiptareve sod urdherin e kan te qajn gjithe se bashku per shtetas Turk.
Kleriku Katolik thot se duhet te duhemi mes vete e te shperndajm dashuri sod akuzon per tradheti dhe jo mikpritje kreret e Shtetit te Kosoves ne vend qe te bindin Vatikanin qe te njoh Kosoven si shtet.
Me qesharakja ishte deklarata e Ambasadorit Luci i cili thot se duhet terhjeke Ambasaden e Kosoves nga Turqija e cila e para ka pranuar Pavaresin e Kosoves dhe lobon edhe sod e ksaj dite qe sa me shum shtete ta pranojn Kosoven.
O te shitur te cilet merrni rroga dhe urdhera nga tjeret Kosova ka instucione President e Kryeminister te cilet mese miri e dijn cili esht interesi i Kosoves e jo lotet tuaj te krokodillit.
Turku per momentin esht treguar mik i Kosoves dhe si i tille duhet respektuar e nese ndrron qendrimin politika turke ndaj Kosoves atehere do jete kundershtar.
Ja disa foto sesi policia e kosoves dorzon ish komandantet dhe ushtaret e uck ne maqedoni dhe ish shoket nuk kan kapur armet qe ta luftojn policin e kosoves sepse Kosova per ne eshte mbi gjithqka.

1. Lirim Jakupi-Nacisti 6 vite burg

2. Kom Qakalla 17 vjet burg

3. Metin Ismaili burg te perjetshem

4. Almir Drpljani burg te perjetshem

5. Shukri Aliu 7 vjet burg

6. Fata i hanit elezit 19 vjet burg

7. Harun Aliu u vra …

 

Nga muri i Xhezair Shaqiri!

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com