Januzaj: Van Gal ma “vrau” karrierën

In Futboll, Sport

Mesfushori shqiptar, Adnan Januzaj ka theksuar se ish-trajneri i tij te Manchester United, Luis Van Gal ishte arsyeja kryesore që karriera e tij mori tatëpjetën. Ai shprehet se trajneri holandez i’a “vrau” karrierën pasi nuk i dha hëpësira në skuadër. “Van Gaal nuk më la shumë hapësira për të menduar se mund të kisha të ardhme aty. Isha i ri dhe, si i tillë, trajneri duhej të më linte të luaja i qetë dhe të më besonte.

Fatkeqësisht, Van Gaal nuk e bëri këtë, duke ma vështirësuar shumë sezonin. Ndryshe isha me David Moyes, pasi ai më besoi që në fillim dhe më jepte mundësi të luaja. E kuptova që me ardhjen e Van Gaal karriera ime nuk po progresonte më, kuptova që ai ma ‘vrau’ karrierën”, tha Adnan Januzaj i cili nuk është grumbulluar më as me kombëtaren e Belgjikës.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com