Jeff Bezos bëhet personi më i pasur në histori

In Ekonomi

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro, sipas Bloomberg.

Kjo kalon rekordin e mbajtur nga pronari i Microsoft, Bill Gates, dhe tani Bezos është personi më i pasur në histori.

Shumica e pasurisë së Bezos, rreth 64.6 miliardë, vjen nga aksionet e tij në Amazon.

Kompani të tjera të rëndësishme të Bezos janë edhe gazeta Washington Post dhe kompania e zbulimeve hapësinore, Blue Origin.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com