Jeff Bezos bëhet personi më i pasur në histori

In Ekonomi

Shefi i kompanisë Amazon, Jeff Bezos, ka pasuri prej 86.1 miliardë euro, sipas Bloomberg.

Kjo kalon rekordin e mbajtur nga pronari i Microsoft, Bill Gates, dhe tani Bezos është personi më i pasur në histori.

Shumica e pasurisë së Bezos, rreth 64.6 miliardë, vjen nga aksionet e tij në Amazon.

Kompani të tjera të rëndësishme të Bezos janë edhe gazeta Washington Post dhe kompania e zbulimeve hapësinore, Blue Origin.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com