Jeremiq: Vuçiq këtë vit ia dorëzon Prishtinës ulësen në OKB

In Lajme, Rajoni

Lideri i Partisë Popullore, Vuk Jeremiq, tha se president i Serbisë Aleksandar Vuçiq planifikon që këtë vit t’i dorëzojë Prishtinës ulëse në OKB.

Ai në një deklaratë për televizionin Nasha pohon, se Vuçiq në fund do të “fusë Serbinë në NATO” dhe nga të huajt do të kërkojë që në këtë periudhë të mos e kritikojnë, njoftoi Partia Popullore.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com