Juventus bën historinë, shpallet kampion për herë të 7 rresht!

In Futboll, Sport

Ajo që pritej që pas hapit fals të Napolit ndaj Torinos, ndodhi. Juventusi u shpall kampion i Serisë A edhe matematikisht.

Bardhezinjëve u duhej vetëm një pikë për të arritur tek titulli i shtatë radhazi dhe aq morën në kryendeshjen e javës së parafundit të Serisë A.

Në Olimpico, ndeshja mes Romës dhe Juventusit prodhoi gjithçka. Prodhoi emocione, kartonë, polemika e raste, por jo gola.

Roma siguroi nga ana tjetër pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm, por festa u takon e gjitha bardhezinjëve.

Juventusi tejkaloi vetveten dhe ngre kështu titullin e shtatë radhazi në kampionatin italian, si askush tjetër më parë dhe realizon dopietën e katërt po në katër sezonet e fundit.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com