Kartela të reja për veteranët e luftës

In Kosova, Lajme

Për dikë, ky 1 qershor u bë i veçantë se mund t’i gëzojë privilegjet që ia ofron të qenit ish-luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Nga sot, Qeveria e Kosovës filloi dorëzimin e kartelave familjare për veteranët.

Se me kartelat e reja do të përfitojnë familjarët e veteranëve, pjesëtarët e pjesëmarrësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, e thotë edhe kryetari i OVL-së, Hysni Gucati.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com