Katër skuadrat që mund të paguajnë klauzolën 700 milionëshe të Messit

In Futboll, Sport

Leo Messi është i lumtur në Barcelonë, me të cilën skuadër ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2021 dhe ka një klauzolë prej 700 milionë eurosh

Ylli argjentinas, Leo Messi shumë herë ka thënë se do të dëshironte të mbyllte karrierën në Barcelonë, atje ku luan që nga mosha 12 vjeçare.

Për të bërë të mundshme këtë, Barcelona i ka bërë atij një klauzolë prej 700 milionë eurosh.

Por, sipas Sky Sports, kjo shifër nuk garanton qëndrimin e tij në Camp Nou deri në fund të karrierës, pasi janë katër klube që mund të paguajnë 700 milionë euro për të.

Bëhet fjalë për skuadrën franceze PSG dhe tre skuadrat e Premierligës, Chelsea, Manchester United dhe Manchester City.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com