Këngëtarja shqiptare do të hapë ceremoninë e finales së Champions League (Video)

In Futboll, Sport

Dua Lipa do ta bëjë hapjen zyrtare në finalen e Ligës së Kampionëve.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në rrjetet sociale, UEFA ka bërë të ditur se këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa, do të bëjë hapjen zyrtare të finales së Champions League.

Për të konfirmuar Dua Lipën, UEFA ka publikuar një videoje promovuese të finales së Championsit në të cilën ajo shihet si hije dhe në sfond dëgjohen tingujt e këngës ‘New Rules’.

E konfirmon UEFA: Dua Lipa do ta bëjë hapjen zyrtare të finales së Champions League

Të gjithë e presin me padurim që të fillojë ndeshja Real Madrid – Liverpool në Kiev të Ukrainës, ku përveç lojës që pritet të jetë fantastike, tani edhe më të veçantë do ta bëjë prezenca e këngëtares shqiptare, ambasadores më të mirë të Kosovës.

Finalja mes Realit e Liverpoolit zhvillohet më 26 maj.

 

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com