Kërcënon Putin: Destabilizimi i Maqedonisë e detyron Rusinë të intervenojë në Ballkan

In Lajme, Rajoni

Vladimir Putin, presidenti rus, sot ka deklaruar se Rusia do të jetë e detyruar t’u ndihmojë aleatëve të saj në Ballkan. Ai ka shpreh shqetësim për banorët serb që jetojnë në Kosovë, shkruan news24.mk.

Putin ka shtuar se destabilizimi i Maqedonisë dhe Kosovës mund ta detyrojnë Rusinë të intervenojë në Ballkan, për t’iu ndihmuar aleatëve të saj.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com