Kërcënon Putin: Destabilizimi i Maqedonisë e detyron Rusinë të intervenojë në Ballkan

In Lajme, Rajoni

Vladimir Putin, presidenti rus, sot ka deklaruar se Rusia do të jetë e detyruar t’u ndihmojë aleatëve të saj në Ballkan. Ai ka shpreh shqetësim për banorët serb që jetojnë në Kosovë, shkruan news24.mk.

Putin ka shtuar se destabilizimi i Maqedonisë dhe Kosovës mund ta detyrojnë Rusinë të intervenojë në Ballkan, për t’iu ndihmuar aleatëve të saj.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com