Këto janë skuadrat me serinë më të gjatë pa humbje në ligat e mëdha evropiane

In Futboll, Sport

Barcelona mposhti 2:1 Valencian në ‘Camp Nou’ për t’iu afruar edhe më shumë titullit në La Liga, shkruan infokusi

Kjo fitore ishte edhe një rekord për skuadrën e Ernesto Valverdes, që bëhet skuadra me serinë më të gjatë pa humbje në La Liga, plot 39 ndeshje.

Rekordin me 38 ndeshje e mbante Real Sociedadi, nga sezoni 1979/1980.

Por, nëse krahasohen seritë më të gjata pa humbje me ligat e forta të Evropës, Barcelona zë vetëm vendin e pestë.

Është PSG e sezonit 2015/2016 që nuk pësonte 46 humbje, Arsenali i sezonit 2003/2004 nuk dinte për humbje në 49 ndeshje, Bayern Munich në periudhën 2012/2014 kishte një prej 53 ndeshje pa humbje.

Rekordin si skuadra më serinë më të gjatë pa humbje e mban Milani, ku në vitet 1991/1993, nuk ishte mposhtur në 58 ndeshje.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com