Kitaroviq dhe Vuçiq: Nuk kemi folur për të kaluarën

In Lajme, Rajoni

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiq ka shkuar në Kroaci për një vizitë zyrtare ku është pritur nga presidentja e këtij vendi Kolinda Grabar Kitaroviq.

Takimi ka filluar me një ceremoni shtetërore ku janë intonuar himnet e dy vendeve.

Një detaj i rëndësishëm është vërejtur se në dorën e palltos së Kolinda Grabar Kitaroviq shkruan  fjala ‘trimëri’.

Pas ceremonisë sipas protokollit para ndërtesës së Presidencës Grabar Kitaroviq dhe Vuçiq kanë hyrë në një takim pas së cilit iu kanë drejtuar mediave.

Pas takimit të dy presidentët kanë thënë se nuk kanë folur për të kaluarën.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com