Kjo është lista e futbollistëve për lojtarin e vitit

In Futboll, Sport

Kevin de Bruyne dhe Mo Salah janë dy pretendentët kryesor Mediat britanike sot kanë publikuar listën prej gjashtë lojtarëve që janë duke konkurruar për të marrë çmimin e lojtarit të vitit në Premierë Ligë.

Siç bëhet e ditur, nga kjo listë ka rrjedhur fjala është për dy lojtarë, të cilët kanë gjasa serioze ta fitojnë këtë çmim dhe një prej tyre ka qenë favorit që nga fillimi i sezonit. Ajo që bën interesante listën po ashtu është edhe fakti se lojtarët janë të pozitave dhe ekipeve të ndryshme, edhe pse është Manchester City ekipi që pritet të shpallet kampion dhe që ka dominuar që nga fillimi i sezonit.

Pikërisht nga ky ekip vjen edhe lojtari që besohet se është favorit për të fituar epitetin e më të mirit dhe fjala është për Kevin de Bruynen. Mirëpo, konkurrenti kryesor i tij, sipas mediave është Mo Salah i Liverpoolit.

Në listë përveç këtyre dy lojtarëve janë edhe David de Gea i Manchester Unitedit, David Silva dhe Leroy Sane të Cityt dhe Harry Kane i Tottehamit.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com