Kjo është mundësia e kosovarëve për të punuar në Gjermani (VIDEO)

In Ekonomi

Janë regjistruar në Prizren, e synim e kanë shkuarjen në Gjermani.

E një kontratë pune në shtetin më të fuqishëm evropian këta të rinj do ta fitojnë  pasi të kenë kryer një vit shkollim në institucionin për arsim dhe aftësim profesional  DBBS që u përurua në qytetin kosovar, të enjten.

Të interesuarit për këtë lloj aftësimi kanë mundësi të aplikojnë në disa drejtime.

Për krejt këto profile ka mjaft të interesuar. Kjo pasi, kandidatët u nxitën nga fakti që mund të punësohen jashtë Kosovës.

Investitori  që hapi këtë shkollë është shtetas gjerman që prej 30 vitesh u mor me profilet, të cilat tash I ofron shkolla për t’i mësuar.

 

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com