Kjo është mundësia e kosovarëve për të punuar në Gjermani (Video)

In Ekonomi

Janë regjistruar në Prizren, e synim e kanë shkuarjen në Gjermani.

E një kontratë pune në shtetin më të fuqishëm evropian këta të rinj do ta fitojnë  pasi të kenë kryer një vit shkollim në institucionin për arsim dhe aftësim profesional  DBBS që u përurua në qytetin kosovar, të enjten.

Të interesuarit për këtë lloj aftësimi kanë mundësi të aplikojnë në disa drejtime.

Për krejt këto profile ka mjaft të interesuar. Kjo pasi, kandidatët u nxitën nga fakti që mund të punësohen jashtë Kosovës.

Investitori  që hapi këtë shkollë është shtetas gjerman që prej 30 vitesh u mor me profilet, të cilat tash I ofron shkolla për t’i mësuar.

Kronikë nga Dafina Jegeni.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com