Kjo është shqiptarja që do ta përfaqësojë Suedinë në Eurovizion (Video)

In Jetë/Stil

Adrijana Krasniqi, e lindur në vitin 1997, është këngëtare që jeton në Suedi.

Ajo është në mesin e 28 artistëve që janë pjesë e gjysmëfinaleve në Melodifestivalen – Festivalin në Suedi prej ku del edhe fituesi që përfaqëson Suedinë në Eurovizion.

Adrijana është njëra nga pjesëmarrëset në këtë garë. Ajo jeton në Rottne të Suedisë, ndërsa debuton në këtë festival.

Adrijana do të këndojë në gjysmëfinalen e parë të Melodifestivalen, me këngën “Amare”, të cilën e ka shkruar vetë. Adrijana është me origjinë nga Maqedonia ndërsa vitin tjetër planifikon ta publikojë albumin e saj të parë, shkruan KultPlus.

Paraqitja e saj do të bëhet me 4 shkurt ndërsa finalja e Melodifestivalen mbahet me 11 mars 2017.

Një fitore e mundshme në Melodifestivalen asaj i mundëson përfaqësimin e Suedisë në Eurovizionin e vitit tjetër.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com