Kosova e mposht Shqipërinë 3:0 (Video)

In Futboll, Sport

Përfaqësuesja e Kosovës e ka mundur atë të Shqipërisë me rezultat të thellë prej 3:0 në ndeshjen miqësore që u zhvillua sonte mes tyre në Cyrih.

Pjesa e parë mes dyja shteteve përfundoi me rezultat 0:1, pas golit të Arbër Zenelit në minutën e 21-të.

Zeneli ishte edhe autor i golit të tjetër, gjashtë minuta pas fillimit të pjesës së dytë, ndërkaq rezervisti Edon Zhegrova shënoi në minutën e 67-të për ta vendosur rezultatin përfundimtar prej 3:0.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com