Kosova përfiton 78 milionë nga Bashkimi Evropian

In Ekonomi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka mirëpritur aprovimin e Ligjit për Marrëveshjen Financiare për IPA 2015 në mes Kosovës Bashkimit Evropian, përmes së cilës vendi ynë përfiton 78 milionë euro.

“Paratë e BE-së tani mund të përdoren për krijimin e vendeve të reja, zhvillimin ekonomik, luftën kundër korrupsionit, qeverisje më të mirë në Kosovë”, thuhet në njoftim të kësaj zyre.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com