Kosova përfiton 78 milionë nga Bashkimi Evropian

In Ekonomi

Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka mirëpritur aprovimin e Ligjit për Marrëveshjen Financiare për IPA 2015 në mes Kosovës Bashkimit Evropian, përmes së cilës vendi ynë përfiton 78 milionë euro.

“Paratë e BE-së tani mund të përdoren për krijimin e vendeve të reja, zhvillimin ekonomik, luftën kundër korrupsionit, qeverisje më të mirë në Kosovë”, thuhet në njoftim të kësaj zyre.

You may also read!

Greqia, vendi që të ofron ski dhe not në një ditë

Të notosh edhe të bësh ski, këtë mundësi të ofron fqinji ynë Greqia. Në veri dhe veriperëndim në kufinjtë me Shqipërinë

Read More...

Kryeministri i Malit të Zi reagon pas ratifikimit të demarkacionit

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq, ka mirëpritur ratifikimin e djeshëm të demarkacionit në Kuvendin e Kosovës. Ai

Read More...

Rama në Stamboll, çfarë do të diskutojë me Erdoganin në Tarabya Palace

Kryeministri Edi Rama do të takohet sot në orën 19:00 me Presidentin e Turqisë, Rexhep Tajip Erdogan. Takimi do

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com