“Kriptovalutat vrasin njerëz”

In Ekonomi

Themeluesi i Microsoft Bill Gates duket se nuk është një tifoz i kriptovalutave.

Të martën, themeluesi i Microsoft Bill Gates foli për përdoruesit e Reddit si pjesë e një AMA (Ask Me Anything) . Kriptovalutat ai i përshkruan si “jo një gjë e mirë”, sepse ata do të mbështesin njerëzit që donin të fshehin transaksionet e tyre financiare. Ata do të “revolucionarizojnë” pastrimin e parave , terrorizmin dhe trafikun e drogës.

Gates fjalë për fjalë tha, “Sot, kriptovalutat përdoren për të blerë pastrim parash dhe drogë. Ato janë një nga teknologjitë e rralla që drejtpërdrejt të çojnë në vdekjen e njerëzve.

Gates ishte gjithashtu skeptik rreth konceptit të themeluesit të Tesla Elon Musk për sistemin e transportit me shpejtësi të lartë Hyperloop. “Nuk jam i sigurt se ka kuptim,” shkroi themeluesi i Microsoft, “Do të jetë shumë e vështirë për t’u siguruar për këtë.”

Gates gjithashtu shkruante se ai vështirë se mund të presë që tekstet kompjuterike të lexohen dhe të kuptohen ashtu si edhe njerëzit.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com