Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot viziton Kosovën

In Kosova, Lajme

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov sot do të jetë për vizitë në Kosovë, ndërsa do të takohet me presidentin e vendit, Hashim Thaçi dhe me kryeministrin Ramush Haradinaj.

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, do takojë kryeministrin bullgar në ora 10:00, ndërsa pas këtij takimi do të ketë një konferencë për media.

Ndërkaq, kryeministri Ramush Haradinaj do ta takojë kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov në ora 11:20.

Ndryshe, Bullgaria për herë të parë kryeson me BE-në. Bullgaria mori presidencën e radhës të BE-së më 1 janar 2018 dhe do ta kryesojë për gjashtë muaj.

You may also read!

Sërish sulme në Siri (Foto)

Forcat ajrore irakiane kanë kryer sulme kundër pozicioneve të Shtetit Islamik në Siri, ka thënë zyra e kryeministrit Haider

Read More...

Hudhrat e Njoma Si Mrekulli Pranverore – Vlerat Për Shëndetin

Hudhrat e njoma paralajmërojnë ardhjen e pranverës. Nga marsi në maj, kjo është periudha e tyre. E ndërsa shumë

Read More...

Një pilote seksi si Angelina Jolie

Angelina Jolie është pjesë e dokumentarit “Mbretëresha e planetit të gjelbër” dhe është filmuar duke pilotuar një aeroplan. Ylli

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com