Kryeministri i Malit të Zi: Demarkacioni është çështje e mbyllur, s’ka Arbitrazh

In Kosova, Lajme

Kryeministri i Malit të Zi, Dushko Markoviq thotë se vendi që ai drejton nuk ka çështje të hapura me Kosovën. Kështu, sa për dërgimin e demarkacionit në Arbitrazh Markoviq thotë se kjo është e pamundur.

“Jo, jo. Arbitrazhi nuk është i mundur”, tha Markoviq për televizionin publik të Kosovës.

‘Bëjë ftesë që parlamenti i Kosovës në afatin më të shkurtër të ratifikojë marrëveshjen dhe të hapen të gjitha perspektivat për Kosovën, Malin e Zi dhe tërë regjionin”, theksoi ai.

Markoviq tha se në Kosovë po vjen me ftesë të kryeministrit Haradinajt dhe se në agjendë kanë thellimin e bashkëpunimit në mes të dy vendeve.

‘Do të tentojmë të gjejmë përgjigje më të mira për të gjitha çështjet që janë në interes të të dyja shteteve”, tha Markoviq.

Të martën Markoviq do të vizitojë Kosovën.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com