Kryengritesit shqiptar hedhin në erë trenin e linjës Shkup-Mitrovicë, në vitin 1909

In op/ed

Në vitin 1909 revoltatë kundër sundimit Osman ishin shtuar më te madhe. Në këtë foto të publikuar në gazetën fanceze “L’Illustration”  të vitit 1909 shihet një tren i shkatërruar nga kryengritesit shqiptar.
Treni ishte i linjës Mitrovicë-Shkup dhe ai ishte hedhur në erë në Hani të Elezit.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com