Kujdes çfarë hidhni në Facebook, këto 10 gjëra janë të rrezikshme

In Shendeti

Postimi në rrjete sociale është kthyer në një trend, dhe nuk mund ta imagjinojmë nëse nuk do ekzistonte Facebook, Snapchat apo Instagram.

Të gjithë janë të lirë të postojnë çfarë të duan, por dritare.net ka disa këshilla për gjërat që është mirë të mos i publikoni në një nga këto rrjete sociale.

1. Mos bëni postime rreth urrejtjes që keni për punën tuaj.

2. Mos postoni foto që vënë të tjerët në siklet.

3. Mos postoni vitin e lindjes.

4. Nuk duhet asnjëherë të postoni opinione të forta politike apo fetare.

5. Mos bëni postime me fjalë të ndyta.

6. Mos postoni për lajme të mëdha, që ju përkasin njerëzve të tjerë.

7. Mos postoni detaje nga udhëtimet tuaja.

8. Mos bëni postime që shkaktojnë ndjenjën e nervozizmit dhe inatit te të tjerët.

9. Mos postoni shumë informacione.

10. Mos postoni foto me pije alkolike.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com