Kuvendi joefikas – për gjashtë muaj vetëm nëntë ligje të miratuara

In Kosova, Lajme

Këtë javë Kryesia e Kuvendit ka dështuar që të caktojë seancë plenare të rregullt. Ndonëse pati disa përpjekje, kryetari dhe nënkryetarët e Kuvendit nuk kanë arritur të mblidhen.

Fillimisht mbledhja ishte thirrur për të enjten e kësaj jave. Por ajo nuk është mbajtur, në mungesë të kuorumit. Pas dështimit, zyra për media e Kuvendit kishte dërguar njoftimin se mbledhja do të mbahej të premten, por vetëm një orë më vonë, po kjo zyrë ka njoftuar për shtyrje të saj për një ditë tjetër, pa treguar saktësisht se për kur.

Dështimi i mbajtjes së mbledhjes së Kryesisë nga sekretaria e Kuvendit është arsyetuar me mungesë kuorumi, ndërkohë që për monitoruesit e punës së Kuvendit dhe për opozitën ky është një tregues se Kuvendi nuk është duke funksionuar në mënyrën e duhur, dhe se lë pezull një numër të madh të projektligjeve që janë në pritje për t’u shqyrtuar nga deputetët.

You may also read!

Shpërthen Klopp: Ramos, je kanceri i futbollit! (Foto)

“I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të jesh hero, por për ata që e duan

Read More...

Rusët nuk i japin vizë se është shqiptare? Era Istrefi rrezikon performancën për hapjen e Botërorit

Këngëtarja shqiptare, Era Istrefi do të jetë zëri i këtij Botërori, teksa do të së bashku me Will Smith

Read More...

Arifi ia rikujton Vuçiqit marrëveshjet që nuk i ka zbatuar

Shefi i delegacionit të Kosovës për bisedime me Serbinë në Bruksel, Avni Arifi, ka përmendur marrëveshjen për energjinë të

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com