Ligji për ushtrinë arrin te Haradinaj

In Kosova, Lajme

Ministria e FSK-së ka dorëzuar në Qeveri pakon e ligjeve për ushtrinë dhe pas kësaj Haradinaj duhet ta dërgojë në Kuvend.

Ishte paralajmëruar se Ministria e Forcës dhe Sigurisë do të dorëzojë më 30 prill Projektligjin për Ushtrinë në Qeveri, ndërsa kjo ka ndodhur sot.

Zëdhënësja e Qeverisë, Donjeta Gashi, ka thënë se sot Qeveria ka pranuar “pakon e ligjeve” për ushtrinë. Tani është e gjitha çështje procedurale se kur kjo pako shkon në Kuvend.

You may also read!

Messi ka zaptuar “La Ligën”, të tjerët…thjesht luajnë në të

La Liga mbylli një ditë më parë edicionin e saj për sezonin 2017-2018, me verdiktet tashmë të zyrtarizuara: Barça

Read More...

Nacionalisti Sheshel përzihet edhe me politikanët shqiptarë në Maqedoni

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, është shprehur kundër vizitës së paralajmëruar të kreut të Parlamentit të Maqedonisë Talat

Read More...

Çfarë ka ndodhur më 21 Maj, përgjatë historisë?

  Ngjarjet më të rëndësishme që kanë ndodhur më 21 Maj, ndër vite: 879 – Papa John VIII i jep

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com