LIVE / Dasma mbretërore, Meghan Markle dhe Princ Harry

In Bota, Lajme

BRITANI E MADHE – Zilet e dasmës mbretërore po bien në Britaninë e Madhe këtë të shtunë në mesditë në martesën e Princ Harry-it dhe Meghan Markle, e cila nuk do te shoqërohet në altar nga i ati i saj në kështjellën Winsdor pasi ka bërë një ndërhyrje në zemër. Nusja do të shoqërohet nga vjehrri i saj, Princi Carls.

Përgatitjet kanë kohë që kanë nisur. Dasma përllogaritet të kushtojë miliona euro ndërsa provat e fundit u kryen këtë të premte. Princesha e ardhshme Meghan është fotografuar brenda makinës teksa shkonte drejt kështjellës Windsor bashkë me princ Harry-in. E veshur me të bardha dhe me grim më të rënduar se zakonisht, Meghan dukej buzagaz teksa bisedonte me princin e saj.

Dasma mbretërore është event i viti paparacët dhe e gjithë bota do i kenë sytë mbi ta. Orë më parë, mbërriti në Angli edhe e ëma e nuses, e cila do të jetë pranë saj gjatë kurorëzimit të martesës më 19 maj.

Autoritetet në vendin ku ndodhet Kështjella Winsdor kanë larguar nga zona njerëzit e pastrehë para se të zhvillohet ceremonia e martesës këtë fundjavë.

Qindra njerëz janë mbledhur  para Kështjellës Windsor, ku do të mbahet ceremonia e kurorëzimit.

Kureshtja është e madhe por edhe pritshmëritë për fustanin e nuses. Pjesë e ceremonisë do të jetë edhe këngëtari Elton John, jo vetëm si i ftuar nderi, por sipas mediave britanike ai do të këndojë për familjen mbretërore.

You may also read!

Gjermania nis dëbimin e shqiptarëve, këto janë shifrat

Numri i të huajve që janë dëbuar nga Gjermania gjatë vitit 2017 ka qenë 23 966 gjithsej, ose më

Read More...

Trump konfirmon takimin me Kim Jong-un

Presidenti Trump tha se takimi i një presidenti amerikan me udhëheheqësin koreanoverior duhej të kishte ndodhur shumë vite më

Read More...

Thirrjet raciste për shqiptarët nga ministri më i rëndësishëm i Italisë

Qeveria e re italiane u betua. Betimi lë pas një mori të panjohurash për italianët, vetë Bashkimin Europian dhe

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com