Mazrekaj nokauton Kovaçin

In Sport, Sporte Tjera

Boksieri me prejardhje nga Kosova, Petrit Mazrekaj, shënoi fitore të rëndësishme në profesionalizëm.

Ai në rundin e dytë e nokautoi hungarezin Adam Kovac, në meçin që u zhvillua në Szombathely të Hungarisë.

Mazrekaj ishte më i lëvizshëm dhe në disa raste ka shpërndarë edhe goditje përvëluese për rivalin, saqë e nokautoi në rundin e dytë.

“Kam korrur fitore të madhe, e cila është arritur me vullnetin, përkrahjen dhe ndihmën e tifozëve tanë, që më dhuruat.

E dëshmova veten se kam gjak shqiptari dhe që godas Kuq e Zi”, ka thënë Mazrekaj, që bokson në kategorinë super të mesme në versionin WBC.

You may also read!

Sipas Beogradit, Berlini e do Kosovën vëzhguese në OKB

Dikush nga zyrtarët e lartë të Ministrisë së Jashtme të Gjermanisë, shefi i ri i diplomacisë Heiko Maas, ose

Read More...

Ja si do të shënohet “Epopeja e Dukagjinit”

Me rastin e 24 marsit “Epopesë së Dukagjinit”, që konsiston me 20-vjetorin e fillimit të luftës së UÇK-së, në

Read More...

Shtrëngimet e Stomakut – Cilat Janë Zgjidhjet Natyrale

Dhimbja e stomakut është e zakontë, jo vetëm tek fëmijët por edhe tek të rriturit. Shkaqet e kësaj dhimbjeje

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com