Mbrojtja e fëmijëve, prodhohen sensorët për zbulimin e vendndodhjes së tyre

In Tech

Frika më e madhe e çdo prindi është humbja e fëmijëve, ndaj pothuajse gjithmonë i shoqërojnë në shkollë apo në këndin e lojrave.

Por me aplikacionin e ri Monkey KID Sensor nuk është nevoja që të shqetësoheni. Fëmiëjt tuaj mund ti kontrolloni se ku janë edhe në një distancë shumë të largët.

Monkey KID Sensor është një sensor unik që lejon prindërit të krijojnë një lidhje virtual me fëmijët e tyre. Sensori njofton me shpejtësi kur  fëmija largohet jashtë një kufiri të përcaktuar në një aplikacion të instaluar në telefon.

Themeluesi i TëinTech LLC dhe krijuesi i Sensor Monkey KID, Kim Gavin, solli në jetë Sensor Monkey KID pasi përjetoi humbjen e përkohshme të vajzës së saj dyvjeçare në një ditëlindje.

Pas dy viteve punë të madhe, Gavin dhe krijoi një zgjidhje që u përgua nga prindërit dhe synon që situata të tilla të mos ndodhin sërish, shkruan ora news.

“Sensori nuk është i rëndë apo i shtrentë. Paniku që krijohet kur humb fëmija mund të jetë traumatik për fëmijën dhe për prindërin. Kjo pajisje ka për qëllim t’u japë familjeve paqe mendore “, thotë Gavin.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com