Mëngjes 3-minutësh! Receta e thjeshtë për të qëndruar në formë

In Shendeti

Nuk mjaftojnë vetëm aftësitë e jashtëzakonshme në aktrim. Tani emra të njohur të kinematografisë kanë recetat e tyre identifikuese të lëngjeve të frutave dhe perimeve, që siç ata vetë tregojnë, i kanë bërë mrekulli. Jennifer Garner po tregon recetën e saj. Garner nisi të punojë me nutricisten e yjeve, Kelly LeVeque ndërsa përgatitej për filmin aksion Peppermint, ku duhet të shfaqej në formë të shkëlqyer. LeVeque njihet për formulën e saj: një pije me proteina, yndyrna, fibra dhe jeshillëqe që ju mban të ngopur për orë të tëra.

2 lugë pluhur proteinash

1 lugë gjelle fara lini

1 lugë gjelle fara chia

1 lugë gjelle gjalpë bajameje

1 filxhan e gjysmë me qumësht bajame pa ëmbëlsues

Një grusht spinaq i freskët

Një grusht akull

Një dozë e vogël boronicash.

Nëse Garner që ka muaj që e praktikon këtë mëngjes është e kënaqur dhe vazhdon ta bëjë, s’ka arsye pse të mos e bëni dhe ju. Tre minuta për t’u përgatitur dhe produktet mund t’i gjeni në disa supermarkete.

You may also read!

Pamje të rralla, Oliver Ivanoviq ia puth dorën vajzës së Bajram Rexhepit (Video)

Në këto pamje të rralla, arkiv e agjencionit të lajmeve Associated Press, të publikuara më 2015-ën, shihet se si

Read More...

Policia e Kosovës zbulon pronarin e veturës që vrau Ivanoviqin

Shpend Maxhuni, drejtori i Policisë së Kosovës, në një konferencë të përbashkët për media me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë

Read More...

Vllasi: Oliveri është vrarë nga serbët, por Beogradi do t’ua veshë shqiptarëve

Disa goditje me revole zhurmëmbytëse ishin fatale për Oliver Ivanoviq, liderin e SDP-së, që u vra në mëngjesin e

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com