“Messi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda një sekonde, është më i miri në histori”

In Futboll, Sport

Lionel Messi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda një sekonde prandaj edhe është më i miri i të gjitha kohërave, sipas bashkëlojtarit të tij, Ivan Rakitic.

Messi, 30-vjeçar, është mbase lojtari më i mirë i të gjitha kohërave, pasi ka fituar pesë Topa të Artë dhe trofe të shumë me klubin, përfshirë tetë tituj në La Liga dhe katër në Ligë të Kampionëve, transmeton Express.

Rakitic e ka lartësuar bashkëlojtarin e vet të Barça, duke thënë se argjentinasi mund ta ndryshojë ndeshjen brenda momentit.

“Ai është pikë referimi. Loja jonë varet shumë në të. Ai nuk ka nevojë të flasë për të kuptuar, mjafton një gjest”, ka thënë Rakitic për Antena 3.

“Ai është më i miri në histori, që është në gjendje ta ndryshojë ndeshjen brenda sekondës. Ai është i turpshëm sepse e di se të gjithë e shikojnë”, shtoi kroati.

 

You may also read!

Barcelona shkatërron Gironan, Suarez dhe Messi dhurojnë shou (Video)

Barcelona ka regjistruar një tjetër fitore, teksa ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-1 Gironën, në ‘Camp Nou’. Skuadra

Read More...

Sheshel: Po të mos akuzohesha nga Haga do të mendoja se s’kam luftuar mjaftueshëm

Lideri i Partisë Radikale Serbe, Vojsllav Sheshel, ka kujtuar kohën kur është thirrur nga Tribunali i Hagës. Ai ka

Read More...

Angli, rrihet barbarisht nga 3 persona, ndërron jetë 30-vjeçari shqiptar Jozef Boci

Policia në Angli ka nisur një hetim për vrasje dhe ka bërë tre arrestime pas dhunimit që ju bë 

Read More...

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Mobile Sliding Menu

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com